Café Göta

Idag på fotolektionen så skulle vi ut och fota hösten, fick låna kamera ifrån skolan då som jag inte gillar alls att fota med. Allt blev bara helt fel och jag fick väl kanske en bra bild.. Men vi tog varsin varm choklad på Café Göta inne i stan så det blev väl rätt värt ändå :). Ska fota höst-bilderna imorgon istället, har allt lite planer! Förresten, det var jättekul på Skype igår, tack till alla! Jättekul ni som ringde upp och frågade frågor m.m. Pussar!
Vilken kamera har ni på skolan? :)
kram
gud vilka mysiga bilder! :)
fina bilder, ser gott ut :)
Vilken skola läser du på? Inne i Gbg? :)
ser riktigt gott ut!
mumsigt det såg ut :D
Kika gärna in på bloggen och svara på dagens fråga.
hur ställer man in kameran så att det blir så suddigt där bak , men det andra skitskarpt ? tror det kallas skärpedjup. Snälla svara ! <33
Jag hatar att låna kamera från skolan... Vi har Nikon D50 i skolan. Bilderna blir brusiga vid redan ISO 100. Och objektiven till - ingen kommentar!
Haha, nu ska jag sluta gnälla :D
Åå mums chocolat! :D
HEJ!
KOllade runt på din blogg, och gick in på bloppis. Jag vet att du kanske inte har något du kanske vill sälja men det skulle vara grymt kul om du hade det igen ;P
Hihi
Kram!
har alltid undrat hur många läsare du har per dag!
kan inte du visa din statistik på bloggen? :D
/kram
Uschja, det är jobbigt att byta kamera. I skolan använde vi Nikon D70, D80 och D90 och själv använder jag Canon 40D. När jag jobbade för Halmstad Nöjen använde jag en Nikon D60. Snacka om omställningar liksom. Svårt att sätta sig in i och mest blir man bara irriterad!
Din design ser jättekonstig ut, man ser inte headern och det är nästan helt vitt. Det kanske bara är googlrcroom? :)
din blogg är så himla bra och fin!
kul att du hade skype med läsare igår!:)
& mysigt med fika. kram
Åh! Jag missade detta igår, när ska du logga in på skype igen? :D
Vilket mysigt cafe! :) Fina bilder också såklart!
tjänar du pengar på din blogg haha?
fin blogg<333
kan inte du fixa en blogg där du gör video om hur man sätter in designer och sånt? det skulle uppskattas so badly, snälla? <3
jag är inte en nybörjare på att blogga, men just på blogg.se (följer din blogg) & du vet ju hur man gör?
please!
Skulle du inte kunna ta upp i en "Dagens fråga" hur mycket läsare du har i medeltal per dag? :)
Vad var det för kamera? :)
Tjoho! Jag läser din blogg varje dag och jag undrade om jag kunde få länka din blogg på min blogg!^^
Btw: Hur mycke kostar kameran du har?^^
Kramar Tjohoellen!
Åh vad gott det där såg ut! :D
Du har blivit sjukt duktig på att fota! ;D- avundas dig ;p
